Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne nie potrzebują dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu, dlatego sprawdzą się idealnie w przedpokoju, wąskim przejściu lub korytarzu. Drzwi przesuwane to nie tylko modny i nowoczesny akcent, ale również praktyczne rozwiązanie pozwalające na wygodny dostęp do szafy, bądź innego pomieszczenia. Często stanowią podstawowy element garderoby, zabudowy wnęk, bibliotek czy szaf wnękowych. Świetnie sprawdzają się także jako drzwi przejściowe. Drzwi przesuwne są stosowane coraz częściej w kuchniach i łazienkach, a także w pomieszczeniach ze skośnym sufitem, a więc pod schodami czy na poddaszach.

 

Komandor w swej ofercie dysponuje dwoma rodzajami systemów, w których wykonywane są profile do drzwi przesuwnych:

 • SYSTEMY STALOWE charakteryzują się wysoką jakością, ponieważ profile stalowe tzn. tory oraz ramki wykonane są z taśmy stalowej, a ponadto są odpowiednio profilowane na specjalistycznej maszynie. Taśma stalowa zabezpieczona jest przed korozją warstwą cynku nałożoną galwanicznie z obu stron, a następnie pokryta warstwami lakieru podkładowego i wierzchniego, który nadaje wyprodukowanym wyrobom estetyczny i niepowtarzalny wygląd. Dzięki wysokiej jakości stosowanych materiałów i lakierów, taśma może być mechanicznie profilowana, gięta i zwijana bez ryzyka wystąpienia pęknięć lub odprysków. Powłoka wierzchnia (w zależności od barwy) może być pokryta lakierem poliestrowym lub PVC.
 • SYSTEMY ALUMINIOWE wyróżnia się tym, że system jezdny ukryty jest w środku ramki, dzięki czemu wózki dolne i prowadniki górne są niewidoczne. Kształt profili uzyskuje się poprzez ich formowanie według określonego wzorca. W systemie aluminiowym tory oraz ramiaki wykonane są ze stopu aluminium i pokryte lakierem poliestrowym - w kolorze brązowym, białym i czarnym lub powłoką galwaniczną przez tzw. anodowanie (anoda naturalna, anoda złota, anoda szampańska) oraz drewnopodobną powłoką PVC.

 

 

Podstawowe elementy systemu:

 • Profile (określane również jako ramki czy rączki), są to pionowe i poziome elementy stanowiące ramę drzwi i jednocześnie ich uchwyt. W zależności od zastosowania mogą mieć różne kształty, kolory i szerokości.
 • Elementy jezdne (wózki i prowadniki):
  • Wózek dolny element ten musi być bardzo trwały, ponieważ to na nim opiera się cały ciężar drzwi. Dzięki zastosowaniu śrub regulacyjnych istnieje możliwość dopasowania drzwi do nierówności ścian, które mogą wynosić nawet 2 cm. Wózki są łożyskowane i samosmarujące specjalnym smarem grafitowym. Komandor udziela 5 lat gwarancji na system jezdny, jednakże okres bezawaryjnej pracy szacowany na podstawie testów technologicznych wynosi 15 lat.
  • Prowadnik górny to inaczej mówiąc łącznik okucia skrzydeł drzwi. Zawiera dwa niezależnie obracające się kółka, co utrzymuje drzwi w pionie i powoduje łatwość toczenia się, a w efekcie swobodne przesuwanie się drzwi.

Elementy dodatkowe:

 • Paski buforowe tłumią efekt uderzenia w ściankę boczną szafy.
 • Paski uszczelniające (inaczej szczotki), o krótkim lub długim włosiu, przeciwdziałają przedostawaniu się kurzu do wnętrza szafy oraz zakrywają szczeliny.
 • Domykacz gazowy, dzięki zastosowaniu w drzwiach przesuwnych amortyzatora, który wyhamowuje i łagodnie domyka drzwi, unikamy przyciśnięcia dłoni. Dlatego też zalecane jest jego zastosowania szczególnie w pokojach dziecięcych.

 


Komandor wykonuje drzwi przesuwne w systemach stalowym i aluminiowym. Klient sam decyduje, jaki system wybiera oraz jaki kształt ramek (profili) drzwi najbardziej mu odpowiada. Poniżej prezentujemy oferowane przez nas profile.

 

Sprawdź naszą ofertę na drzwi przesuwne i inne meble na wymiar w miastach: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław, Brodnica, Świecie, Chełmno, Nakło nad Notecią, Rypin

 • Lux ST 10

  Lux ST 10

  Lux ST 10– bardzo popularny system stalowy o szerokich brzegach i regularnych kształtach. Gładka powierzchnia oraz lekkie zagłębienie w części centralnej profilu sprawia, że jest wygodny w użyciu. Regularność kształtu profilu nadaje łagodności szafie a tym samym całemu wnętrzu. Przy zastosowaniu płyty w ramie drewnopodobnej szafy sprawiają wrażenie solidnego, klasycznego mebla. W systemie stalowym Lux można stosować i łączyć różne wypełnienia w jednym skrzydle drzwi, dlatego też ma on bardzo szerokie zastosowanie od przedpokoju, poprzez salon, pokój dziecięcy, poddasze, łazienkę aż do sypialni. Dostępny w 13 kolorach.

  Rozwiń Zwiń
 • Standard ST 10

  Standard ST 10

  Prosty, popularny system, często wybierany przez naszych klientów. Od wielu lat w ofercie Komandor. Największa spośród wszystkich systemów regulacja wysokości drzwi.

  . max. wysokość drzwi: 2750mm
  . max. szerokość drzwi: 1200mm
  . dostosowany do wypełnień: 4mm (szkło), 10mm (płyta)


   

  Rozwiń Zwiń
 • Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11 – najbardziej zaawansowany system stalowy łączący w sobie moc stali z pięknem aluminium o ramce podobnej wyglądem do profilu aluminiowego Lazuryt. Profil magnetyt dostępny jest w 4 kolorach: matowo-srebrnym, matowo- złotym, wenge i wiśnia. To jedyny system stalowy do drzwi przesuwnych, w którym mechanizmy jezdne i prowadzące ukryte są w profilach poziomych górnym i dolnym. Drzwi w profilach magnetyt są bardzo stabilne poprzez usytuowanie osi rolki dokładnie w płaszczyźnie przechodzącej przez środek ciężkości drzwi.  Łagodny kształt profilu sprawia, że doskonale komponuje się on w szafach montowanych w salonach, pokojach dziecięcych czy sypialniach.

  Rozwiń Zwiń
 • Onyx

  Onyx

  Onyx – stanowi połączenie dwóch brył geometrycznej o prostych i regularnych kształtach oraz formy zaokrąglonej o łagodnej linii. Szczególnego wyglądu nadają mu ostre wykończenia, które sprawiają, ze profil ten doskonale wkomponowuje się w bardzo nowoczesne wnętrza nadając im wyrazistości a samej zabudowie strzelistości. Może być z powodzeniem stosowany w drzwiach szafy jak również w drzwiach przejściowych dzielących pomieszczenia z uwagi na swoją symetryczność.

  Rozwiń Zwiń
 • Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25 - profil o doskonałym, subtelnym kształcie, smukły i sprawiający wrażenie delikatnego. Smukła linia, delikatna krągłość na obrzeżach oraz czystość formy i doskonała kompozycja kształtu czynią Lazuryt arystokratą wśród profili o podobnym charakterze.

  Rozwiń Zwiń
 • Art Deco

  Art Deco

  Art. Deco - Jest typowym odzwierciedleniem epoki Art Deco. Stał się inspiracją konstruktorów, którzy odwołali się do źródła tworząc produkt geometrycznie stylizowany, idealny, elegancki i gustowny. Pozwolił na stworzenie produktu doskonale komponującego się do każdego wnętrza. Zastosowanie aluminium oraz dobór kolorystyki podkreślają oryginalny kształt i charakter profilu nadając mu wyrazistości. Szafy wykończone profilem ART DECO sprawiają wrażenie nowoczesnych i niezwykle eleganckich

  Rozwiń Zwiń
 • Agat ST 25

  Agat ST 25

  Agat ST 25 -  stanowi odwołanie do kultury antycznej, która na długi czas określiła europejskie kanony piękna. Profil ten charakteryzuje się prostotą i harmonią, stanowi połączenie surowej bryły geometrycznej o klasycznych, prostych i regularnych kształtach z nowoczesną, pełną wyrazu i przekazu formą. Profil ten nadaje szafom lekkości, łagodzi ich charakter nie pozbawiając ich jednak harmonii i doskonałych proporcji. Ważną cechą Agatu jest jego symetryczność, tzn. jednakowy wygląd z obu stron.

  Rozwiń Zwiń
 • Sahara

  Sahara

  Sahara – wąski profil aluminiowy, dostępny w dwóch kształtach jako Sahara1 i Sahara2 oraz w dwóch kolorach: anoda naturalna i anoda szampańska. Jego subtelna i prosta linia, stanowi lekkie obramowanie dla wypełnienia drzwi. Przy wykorzystaniu Sahary, można wykonywać drzwi zarówno z płyty jak i ze szkła lub z połączeniem tych dwóch wypełnień.

  Rozwiń Zwiń
 • Topaz

  Topaz AL 21

  Topaz AL 21 – profil aluminiowy w kolorze anody naturalnej o prostej, klasycznej budowie przeznaczony do zabudów o niskich drzwiach oraz mebli modułowych czy kuchennych. Nowa konstrukcja prowadnika górnego oraz wózka dolnego charakteryzują się małymi gabarytami oraz dużą wytrzymałością na zużycie a jednocześnie cichą pracą elementów jezdnych. Zalecana wysokość drzwi w systemie Topaz wynosi od 200 do 1000 mm. W systemie tym można wykonywać drzwi z wypełnieniem ze szkła oraz z płyty. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że drzwi mogą być wykonane zarówno w wersji uchylanej jak i przesuwnej.

  Rozwiń Zwiń

Wirtualny salon

Zapraszamy do spaceru po wirtualnym salonie Komandor w towarzystwie naszego doradcy, który pomoże zapoznać się z ofertą firmy i odnaleźć najbliższy salon.

Dekoratornia

Zobacz odcinki programu telewizyjnego "Dekoratornia", w których do aranżacji i stylizacji wnętrz wykorzystano produkty marki Komandor.

Znajdź najbliższy salon

województwo
Znajdź swoją miejscowość na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Znajdź swoje województwo na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Jesteśmy obecni w 38 krajach na całym świecie. Zobacz, gdzie można nas znaleźć.