Drzwi składane

Jeżeli funkcjonalność stawiamy na pierwszym miejscu, to drzwi składne są dla nas idealnym rozwiązaniem. System ten umożliwia przesuwanie każdej pary drzwi na boki, dzięki czemu uzyskujemy swobodniejszy dostęp do szafy, niż ma to miejsce w przypadku drzwi przesuwnych. Dzięki zastosowaniu drzwi składanych łatwiej jest zagospodarować wnętrze szafy, czyli układ szuflad, koszy i innych elementów wysuwanych. Istnieje jednak ograniczenie na które należy zwrócić uwagę. Szerokość jednej połówki skrzydła drzwi składanych może maksymalnie wynosić 50 cm, a stąd szerokość całych drzwi tego typu, ma nie więcej niż 100 cm. Dużą zaletą tego systemy jest prosty montaż, a także cicha praca drzwi.

 

 

 

 

 

Drzwi składane i składano – przesuwne dostępne są tylko w systemie aluminiowym. Poniżej prezentujemy profile.

 

Sprawdź naszą ofertę na drzwi składane i inne meble na wymiar w miastach: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław, Brodnica, Świecie, Chełmno, Nakło nad Notecią, Rypin

 • Agat ST 25

  Agat ST 25

  Agat ST 25 -  stanowi odwołanie do kultury antycznej, która na długi czas określiła europejskie kanony piękna. Profil ten charakteryzuje się prostotą i harmonią, stanowi połączenie surowej bryły geometrycznej o klasycznych, prostych i regularnych kształtach z nowoczesną, pełną wyrazu i przekazu formą. Profil ten nadaje szafom lekkości, łagodzi ich charakter nie pozbawiając ich jednak harmonii i doskonałych proporcji. Ważną cechą Agatu jest jego symetryczność, tzn. jednakowy wygląd z obu stron.

  Rozwiń Zwiń
 • Szafir

  Szafir ST 25

  Szafir ST 25 - Wąski, smukły profil o prostych, nieregularnych krawędziach. Elementy jezdne, czyli prowadniki i wózki w systemie Szafir udoskonalono, a korpus wózka dodatkowo wzmocniono wąską ramką. Drzwi wykonane przy użyciu tego profilu sprawiają wrażenie lekkich, smukłych i bardzo nowoczesnych, dlatego doskonale komponują się z wnętrzami o nowatorskim charakterze, przestronnymi i wyrafinowanymi jak salony.

  Rozwiń Zwiń
 • Standard ST 10

  Standard ST 10

  Prosty, popularny system, często wybierany przez naszych klientów. Od wielu lat w ofercie Komandor. Największa spośród wszystkich systemów regulacja wysokości drzwi.

  . max. wysokość drzwi: 2750mm
  . max. szerokość drzwi: 1200mm
  . dostosowany do wypełnień: 4mm (szkło), 10mm (płyta)


   

  Rozwiń Zwiń
 • Opal

  Opal

  Opal – aluminiowy profil ramkowy obejmujący 10 różnych profili przystosowanych do wypełnień ze szkła lub innych materiałów o grubości 4 mm. Nowością w kolekcji są dwa profile OP14 oraz OP15 przeznaczone do wykonywana frontów meblowych, w których wypełnieniem jest szyba klejona do profilu aluminiowego. Specjalnie ukształtowana boczna strona profilu tworzy wygodny uchwyt. W profilu Opal można wykonywać fronty zarówno w szafkach wiszących, szafkach dolnych oraz fronty szuflad.

  Rozwiń Zwiń
 • Onyx

  Onyx

  Onyx – stanowi połączenie dwóch brył geometrycznej o prostych i regularnych kształtach oraz formy zaokrąglonej o łagodnej linii. Szczególnego wyglądu nadają mu ostre wykończenia, które sprawiają, ze profil ten doskonale wkomponowuje się w bardzo nowoczesne wnętrza nadając im wyrazistości a samej zabudowie strzelistości. Może być z powodzeniem stosowany w drzwiach szafy jak również w drzwiach przejściowych dzielących pomieszczenia z uwagi na swoją symetryczność.

  Rozwiń Zwiń
 • Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11 – najbardziej zaawansowany system stalowy łączący w sobie moc stali z pięknem aluminium o ramce podobnej wyglądem do profilu aluminiowego Lazuryt. Profil magnetyt dostępny jest w 4 kolorach: matowo-srebrnym, matowo- złotym, wenge i wiśnia. To jedyny system stalowy do drzwi przesuwnych, w którym mechanizmy jezdne i prowadzące ukryte są w profilach poziomych górnym i dolnym. Drzwi w profilach magnetyt są bardzo stabilne poprzez usytuowanie osi rolki dokładnie w płaszczyźnie przechodzącej przez środek ciężkości drzwi.  Łagodny kształt profilu sprawia, że doskonale komponuje się on w szafach montowanych w salonach, pokojach dziecięcych czy sypialniach.

  Rozwiń Zwiń
 • Lux ST 10

  Lux ST 10

  Lux ST 10– bardzo popularny system stalowy o szerokich brzegach i regularnych kształtach. Gładka powierzchnia oraz lekkie zagłębienie w części centralnej profilu sprawia, że jest wygodny w użyciu. Regularność kształtu profilu nadaje łagodności szafie a tym samym całemu wnętrzu. Przy zastosowaniu płyty w ramie drewnopodobnej szafy sprawiają wrażenie solidnego, klasycznego mebla. W systemie stalowym Lux można stosować i łączyć różne wypełnienia w jednym skrzydle drzwi, dlatego też ma on bardzo szerokie zastosowanie od przedpokoju, poprzez salon, pokój dziecięcy, poddasze, łazienkę aż do sypialni. Dostępny w 13 kolorach.

  Rozwiń Zwiń
 • Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25 - profil o doskonałym, subtelnym kształcie, smukły i sprawiający wrażenie delikatnego. Smukła linia, delikatna krągłość na obrzeżach oraz czystość formy i doskonała kompozycja kształtu czynią Lazuryt arystokratą wśród profili o podobnym charakterze.

  Rozwiń Zwiń
 • Art Deco

  Art Deco

  Art. Deco - Jest typowym odzwierciedleniem epoki Art Deco. Stał się inspiracją konstruktorów, którzy odwołali się do źródła tworząc produkt geometrycznie stylizowany, idealny, elegancki i gustowny. Pozwolił na stworzenie produktu doskonale komponującego się do każdego wnętrza. Zastosowanie aluminium oraz dobór kolorystyki podkreślają oryginalny kształt i charakter profilu nadając mu wyrazistości. Szafy wykończone profilem ART DECO sprawiają wrażenie nowoczesnych i niezwykle eleganckich

  Rozwiń Zwiń
 • Topaz

  Topaz AL 21

  Topaz AL 21 – profil aluminiowy w kolorze anody naturalnej o prostej, klasycznej budowie przeznaczony do zabudów o niskich drzwiach oraz mebli modułowych czy kuchennych. Nowa konstrukcja prowadnika górnego oraz wózka dolnego charakteryzują się małymi gabarytami oraz dużą wytrzymałością na zużycie a jednocześnie cichą pracą elementów jezdnych. Zalecana wysokość drzwi w systemie Topaz wynosi od 200 do 1000 mm. W systemie tym można wykonywać drzwi z wypełnieniem ze szkła oraz z płyty. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że drzwi mogą być wykonane zarówno w wersji uchylanej jak i przesuwnej.

  Rozwiń Zwiń
 • ET1

  Etiuda 1

  Profil aluminiowy w systemie Etiuda1 przypomina wyglądem profil Lazuryt i jest równocześnie wygodnym uchwytem służącym do otwierania drzwi.

  Rozwiń Zwiń
 • ET2

  Etiuda 2

  Profile w systemie Etiuda 2 tworzą wąską ramkę okalającą drzwi. Umożliwiają montaż drzwi z wypełnieniem ze szkła lub płyty, wykonywanie podziałów drzwi, łączenie dwóch rodzajów wypełnień oraz dają możliwość wyboru kształtu uchwytu.

  Rozwiń Zwiń
 • ET3

  Etiuda 3

  Drzwi w systemie Etiuda 3 posiadają bardzo wąską 1 mm ramkę z uchwytem, który ułatwia ich otwieranie. Profil Etiuda 3 umożliwia wykonywanie podziałów drzwi oraz łączenie różnych rodzajów szlifowanego szkła, które jest wklejane w profil.

  Rozwiń Zwiń
 • ET4

  Etiuda 4

  System Etiuda 4 przystosowany jest do wypełnienia z płyty 18 mm, oklejonej obrzeżem z okleiny PVC, posiada profil wewnętrzny z uchwytem i umożliwia montaż dowolnego uchwytu wpuszczanego.

  Rozwiń Zwiń
 • ET5

  Etiuda 5

  System Etiuda 5 przystosowany jest do wypełnienia z płyty 18 mm bez oklejania krawędzi, posiada widoczną delikatną ramkę aluminiową oraz umożliwia wykonanie podziałów w drzwiach.

  Rozwiń Zwiń

Wirtualny salon

Zapraszamy do spaceru po wirtualnym salonie Komandor w towarzystwie naszego doradcy, który pomoże zapoznać się z ofertą firmy i odnaleźć najbliższy salon.

Dekoratornia

Zobacz odcinki programu telewizyjnego "Dekoratornia", w których do aranżacji i stylizacji wnętrz wykorzystano produkty marki Komandor.

Znajdź najbliższy salon

województwo
Znajdź swoją miejscowość na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Znajdź swoje województwo na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Jesteśmy obecni w 38 krajach na całym świecie. Zobacz, gdzie można nas znaleźć.