Przedpokój

Drzwi przesuwne są najlepszym rozwiązaniem w przypadku ciasnych i wąskich korytarzy. Są one alternatywą dla tradycyjnych drzwi, które nie sprawdzają się w tego typu miejscach. Zabudowa z drzwiami przesuwnymi pozwala na stworzenie przestrzeni, gdzie będzie przechowywana odzież wierzchnia oraz obuwie. Uzupełnienie zabudowy o system pawlaczy umożliwi zagospodarowanie całego przedpokoju od podłogi po sufit przy zachowaniu jednolitej stylistyki wnętrza.
 


Dla tych, którzy nie są do końca przekonani do montażu drzwi przesuwnych, a mimo wszystko ograniczeni są metrażem korytarza, polecamy zastosowanie drzwi składano-przesuwnych lub łamanych. System ten zapewnia wygodny dostęp do zabudowy oraz swobodne rozmieszczenie elementów wysuwnych (kosze, szuflady).
 


Przedpokoje o większym metrażu pozwalają na montaż szafy wykonanej na wymiar i w dowolnym układzie. Zabudowa może zostać podzielona na część garderobianą oraz gospodarczą. Dodatkowo w dużym korytarzu możemy ustawić komody lub zastosować kolumnowy system zabudowy.
 


Małych rozmiarów wnęka w holu zasadniczo nie nadaje się do montażu drzwi przesuwnych i łamanych. Jednak możemy w tym przypadku zastosować jedno skrzydło drzwiowe łamane. Tak powstały słupek uzupełniony o drzwi posłuży nam do przechowywania butów oraz rzeczy sezonowych.
 


Nieregularne wnęki warto wykorzystać jako mini garderobę. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie montaż drzwi pojedynczych podwieszanych, przy których nie jest wymagana dolna prowadnica. Ewentualnie można zastosować tradycyjne drzwi przejściowe wykonane w takiej samej stylistyce jak pozostałe meble w pomieszczeniu.


W przedpokoju, w którym występuje wnęka pod schodami, sprawdzą się drzwi skośne przesuwane. Taki system drzwiowy umożliwi zagospodarowanie nietypowej przestrzeni.
 

 

 

Sprawdź naszą ofertę na szafy i meble do przedpokoju w miastach: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław

  • Wielkość pomieszczenia i stopień jego oświetlenia wpływa znacznie na wybór materiałów, z których zostanie wykonana szafa. W długich i wąskich korytarzach najlepiej zastosować fronty lustrzane w srebrnym odcieniu (naturalnym). Lustro rozjaśnia pomieszczenie i tym samym optycznie je powiększa. Dodatkowo jest to praktyczne rozwiązanie, gdyż codziennie będzie można się w nim przeglądać, gdyż srebrna tafla nie przekłamuje kolorów. Pozostałe ściany można wykorzystać w inny sposób i powiesić na nich obrazy.
  • Wąskie przedpokoje zyskają optycznie na metrażu, jeśli jako wypełnienie drzwi szafy wykorzystamy lacobel lub szkło z grafiką. Takie powierzchnie mają podobne właściwości do lustra, które odbija światło i tym samym rozjaśnią one i powiększą wnętrze. Przy okazji zyskujemy również wyjątkową ozdobę. Grafika na szkle pozwala na stworzenie głębi w pomieszczeniu i jest ciekawym akcentem wprowadzającym do mieszkania.
  • Zwolennikom klasycznych rozwiązań polecamy drzwi z wypełnieniem rattanowym, bambusowym w jasnych odcieniach. Przy krótki korytarzu najlepiej sprawdzą się drzwi szafy, na których występuje chociaż jeden poziomy, ozdobny pas. Tym samym urozmaicimy wygląd zabudowy, ale również całego korytarza.
  • Regały w systemie kolumnowym to patent przeznaczony dla małych i dużych korytarzy. System kolumnowy pozwala na oddzielenie dwóch stref, tzw. „szybkiej” na odzież i obuwie noszone każdego dnia oraz strefy ogólnej na pozostałe ubrania oraz okrycia i buty naszych gości.

Wirtualny salon

Zapraszamy do spaceru po wirtualnym salonie Komandor w towarzystwie naszego doradcy, który pomoże zapoznać się z ofertą firmy i odnaleźć najbliższy salon.

Dekoratornia

Zobacz odcinki programu telewizyjnego "Dekoratornia", w których do aranżacji i stylizacji wnętrz wykorzystano produkty marki Komandor.

Znajdź najbliższy salon

województwo
Znajdź swoją miejscowość na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Znajdź swoje województwo na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Jesteśmy obecni w 38 krajach na całym świecie. Zobacz, gdzie można nas znaleźć.